No Widgets found in the Sidebar
funkcjonalna drukarka

W obecnych czasach każda zaoszczędzona złotówka może być istotna z punktu widzenia domowego budżetu, dlatego o wiele więcej osób szuka alternatyw i zastanawia się jednocześnie zastanawia się, jak zrobić cięcia bez istotnej utraty jakości. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie jeśli chodzi o newralgiczne aspekty funkcjonowania domu, ale z pomocą przychodzi nasz poradnik, w którym przedstawimy jedno z rozwiązać, które na co dzień stosujemy u siebie w domu i w firmie.

Oszczędności można poczynić na wiele sposobów, od zużywania mniejszej ilości prądu, poprzez oszczędniejsze niż dotychczas gospodarowanie wodą, czy też kupowanie w sklepach tańszych produktów, niestety często o gorszej jakości. Z drukowaniem nie musimy iść na kompromisy, możemy oszczędzić i jednocześnie drukować na wysokim levelu niewiele odbiegającym od dotychczasowego poziomu jakości.

Zamienników w sklepach internetowych znajdziemy całe multum, od refilowanych, czyli własnoręcznie napełnianych, poprzez produkty, do produkcji których wykorzystuje się materiały pochodzące z recyklingu, aż po oparte na w pełni nowych elementach i składnikach – produktach markowych. Warto w tym miejscu dopowiedzieć, że produkty markowe również dzielą się na różne grupy. Generalnie możemy wyróżnić 3 grupy produktowe.

Pierwszą z nich tworzą produkty ekonomiczne, których głównym celem jest dostarczenie zamienników o niskiej cenie i o satysfakcjonującej jakości. Takie zamienniki nadadzą się do drukowania tekstu, nieskomplikowanych zdjęć i grafik, ale do zadań specjalnych, gdzie potrzeba najlepszych możliwych materiałów, tu może być problem. Fakt jest niezbity, że nawet produkty ekonomiczne, aby liczyć się na rynku zamienników muszą być produkowane w oparciu o powszechnie obowiązujące normy ISO. Normy wyznaczają jakość i bezpieczeństwo, które musi spełnić linia produkcyjna, jak i finalne produkty. Po przejściu certyfikacji producenci mogą pochwalić się na opakowaniu i w reklamach, że ich produkty spełniają określone normami wymagania. Klienci również zwracają na takie „drobiazgi” uwagę i chętniej wybierają produkty, które są opatrzone certyfikacją.

kompaktowa drukarka

Drugą grupą są produkty, w których z jednej strony mamy konkurencyjną cenę, a z drugiej całkiem dobrą jakość. W tej grupie znajdziemy zamienniki o najlepszej relacji ceny do jakości. Produkty zamienne o takiej charakterystyce nadadzą się do użytkowania przez większości klientów, którzy chcą oszczędzić, nie chcą płacić kroci za oryginały, ale jednocześnie liczą się, że jakość będzie odrobinę odbiegała od oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. To jest cena, którą trzeba ponieść za bardzo atrakcyjną ofertę zamienników w tej grupie produktowej. Produkty średniopółkowe zadowolą studentów, osoby dużo drukujące, nawet w firmie, która zajmuje się profesjonalnie drukiem znajdą swoje zastosowanie, obniżając koszty eksploatacji urządzeń.

Ostatnią grupą są produkty dla wybrednych, czyli oferujące parametry jakościowe na podobnym lub nawet takim samym poziomie jak oryginały. Kosztują więcej niż pierwsze i drugie, ale to i tak cena znacznie niższa, niż w przypadku produktów oryginalnych. Zamienniki z najwyższej półki cenowej wszystkie legitymują się spełnianiem norm ISO i tym samym uzyskały certyfikaty zgodności, które nie zawsze można znaleźć w widocznym miejscu na pudełku z zamiennikiem. Produkty dla najbardziej wymagających sprawdzą się w każdych warunkach, ale aby służyły nam jak najdłużej, musimy pamiętać, aby w sposób właściwy były przechowywane. Na nic zda się kupowanie na zapas setki zamienników, gdy później nie będą one przechowywane w sposób zgodny z dobrymi praktykami magazynowania zamienników.